تبلیغات
افسانه ایران باستان , زرتشت , فرهنگ و تمدن اسلام - مطالب بهمن 1395
پیرامون واژه «سیّد»
تعداد بازدید : مرتبه

افرادی که در ایران و برخی دیگر از کشورهای اسلامی، به «سید» مشهورند، از نسل حضرت علی (علیه السلام) و حضرت فاطمه (سلام الله علیها) هستند. بیشتر آنان در قرن 3 هجری وارد ایران شدند و برخی نیز پیش از آن. اما اینکه چرا آنان را «سید» نامیدند به علت حدیث نبوی است که پیامبر فرمودند: «حسن و حسین، دو سید (سرور) جوانان اهل بهشتند». از همین روی، فرزندان آنان به دلیل انتساب به ایشان، و نیز به جهت احترام و ارادت، «سید» نامیده شدند.


ادامه مطلب

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : 1395/11/30 | توسط : رهروان ولایت

موبدان زرتشتی در گذر هزاران سال همواره مروّج خَُوَِیدوده (ازدواج با محارم) بودند. حتی برای مشروعیت بخشیدن به این مسئله توجیهاتی نیز ارائه کردند. در متون تاریخی و ادبی هم مصادیقی فراوان از این موضوع (ازدواج با محارم) وجود دارد، چنانکه اصل این مطلب امری ثابت شده است و هیچ یک از اوستاشناسان و زرتشتی‌پژوهان معتبر و منصف در آن تردیدی ندارند. جالب است بدانیم که موبدان زرتشتی اصرار فراوان داشته اند که بگویند زرتشت خود مروّج خَُوَِیدوده (ازدواج با محارم) و بسیار علاقه‌مند به این امر بود!


ادامه مطلب

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : 1395/11/27 | توسط : رهروان ولایت
زرتشت، مجوس و اهل‌کتاب
تعداد بازدید : مرتبه

علامه طباطبایی: «روایات هر چند مجوس را اهل كتاب خوانده، كه لازمه‌‏اش آن است كه این ملت نیز براى خود كتابى داشته باشد و یا منسوب به یكى از كتاب‌هایى از قبیل كتاب نوح و صُحُف ابراهیم و تورات موسى و انجیل عیسى و زبور داود باشد كه قرآن آن‌ها را كتاب آسمانى خوانده و لیكن قرآن هیچ متعرض وضع مجوس نشده و كتابى براى آنان نام نبرده و كتاب اوستا كه فعلا در دست مجوسیان است نامش در قرآن نیامده، كتاب دیگرى هم كه نامش در قرآن آمده باشد در دست ندارند.»


ادامه مطلب

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : 1395/11/26 | توسط : رهروان ولایت

از جمله مهم‌ترین فعالیت‌ها و جان‌فشانی‌های ایرانیان در راه مذهب تشیع، مبارزه با مدعیان دروغین در عصر غیبت صغری است. درباره آن دوران باید بدانیم که فتنه‌های بسیاری رخ داد که اگر اراده الهی نبود، هر آینه مذهب تشیع برای همیشه از بین می‌رفت. فی الواقع، دست خدا از آستین مردان و زنان ایرانی بیرون آمد و مذهب تشیع را نجات داد.


ادامه مطلب

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : 1395/11/23 | توسط : رهروان ولایت

منطق اسلام در این زمینه، هم در بُعد شعار، هم در تعیین مصادیقِ خوبی و بدی و هم در عملِ الگوهای دینی، بسی كامل‌تر و نیكوتر از شعائر زرتشتی است. اگر زرتشت می‌گوید: «پندار نیك، گفتار نیك و كردار نیك»، اسلام پا را فراتر از این گذاشته، می‌گوید: «نیك‌ترین اندیشه، نیك‌ترین گفتار و نیك‌ترین كردار» و مصادیق آن را نیز به صورت روشن و دقیق معیّن كرده است.


ادامه مطلب

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : 1395/11/19 | توسط : رهروان ولایت
زرتشت و اسلام

این روزها تبلیغات گسترده‌ای به نفع باستان‌گرایی و علیه اسلام صورت می‌گیرد. تبلیغ آیین زرتشت به‌عنوان یکی از مصادیق باستان‌گرایی از جمله فعالیت‌های صورت گرفته در فضاهای مجازی است. بی‌تردید همه ما با این نوع تبلیغات سروکار داشته و به دنبال حقیقت می‌باشیم. استفاده از ادبیات تأثیرگذار و عاطفی حتی...

ادامه مطلب
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : 1395/11/13 | توسط : رهروان ولایت
ایرانیان باستان و زیارت کعبه

این روزها بسیار شنیده می­‌شود که ای بابا چرا به حج می‌­روید، اصلا چه فایده‌­ای دارد، ما ایرانیان را به دین و کعبه عرب­‌ها چه کار است؟ جالب است بدانیم کعبه و خانه خدا در سرزمین حجاز، تنها معبد عرب­‌ها نبوده و قبل از اسلام هم پرستشگاه اقوام مختلف غیر عرب نیز بوده، که از جمله آن­‌ها...

ادامه مطلب
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : 1395/11/13 | توسط : رهروان ولایت
  • تعداد کل صفحات : 5  صفحات :
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5